Opinie
Opinie
Barbara

Zazwyczaj jestem osobą bardzo ostrożną w odbiorze wszelkich reklam i tak też było w przypadku skorzystania z usług firmy OptoMAK. Reklamę widziałam już wcześniej w gazecie ale dopiero po rozmowie z koleżanką, która była pacjentką firmy OptoMAK postanowiłam skorzystać z usług i pojechać na zabieg usunięcia zaćmy. Będąc już po zabiegu mogę powiedzieć, że po pierwsze widzę doskonale! Po wtóre, jestem wręcz zszokowana poziomem usługi, tak prezentowanej w firmie OptoMAK, jak również w klinice w Nachodzie, gdzie wszyscy byli bardzo mili. Z całego serca polecam.

Alicja

Usługa na bardzo wysokim poziomie.

Janusz

Wszystkie usługi na najwyższym poziomie.

Krystyna

Do kliniki okulistycznej w Nachodzie trafiłam przez firmę OptoMAK, która koordynuje przyjazdy polskich pacjentów. Firma ta zorganizowała wyjazd na zabiegi usunięcia zaćmy moim znajomym, a konkretnie całej ich rodzinie i bez obaw pojechałam i ja. Do czeskich specjalistów trafiłam praktycznie już ledwo widząc. Po wstępnych badaniach okazało się, że poza zaćmą mam tak podwyższone ciśnienie w oczach, które nie leczone doprowadzi do ślepoty. Otrzymałam leki i po miesiącu zostałam doprowadzona do stanu, który umożliwiał zakwalifikowanie mnie do zabiegu usunięcia zaćmy. Zabieg wykonał prof. Paweł Rozsiwal, który jest bardzo miłym i ciepłym człowiekiem. Po miesiącu usunięto zaćmę na drugim oku i właściwie nie mam słów jak teraz wygląda mój świat. Ponadto jestem zdiagnozowana i mam leki, które kontrolują moje ciśnienie w oczach.
Cały przebieg mojego leczenia w czeskiej klinice można określić jako pełny profesjonalizm i bezpieczeństwo na każdym etapie. Wyglądało to nieprawdopodobnie, samochód firmy OptoMAK przyjechał pod mój dom i zawiózł mnie do kliniki w Nachodzie, gdzie stale byłam pod opieką koordynatora oraz personelu kliniki. Miły tłumacz Pan Paweł oraz pielęgniarki, swoją pogodą, fachowością oraz spokojem wprowadzają taką atmosferę, że nie czuje się presji lub nawet niepokoju związanego z czekającym zabiegiem usunięcia zaćmy.
Gdybym miała w jednym zdaniu podsumować mój przebieg leczenia to jest to profesjonalne podejście do pacjenta i wykonywanych usług z dobrym kontaktem, miłą atmosferą i obsługą. Nadmienić muszę, że mam wszczepione szwajcarskie soczewki, które są ponadstandardowymi i za wszystko zapłaciłam 600 zł.

Irena

Transport – wygodny, punktualny, zabieg – bez komplikacji, sympatyczni lekarze, pielęgniarki, zakwaterowanie – bez zastrzeżeń. Profesjonalna, kompleksowa organizacja i koordynacja wyjazdu i pobytu w poliklinice w Nachodzie. Opieka i pomoc koordynatora wyjazdu podczas transportu, pobycie w Poliklinice. Osobiście polecam usługi firmy „OptoMAK”.

Wacław

Jestem zadowolony z oferowanych usług.

Zofia

Jestem bardzo zadowolona ze wszystkich usług, tj. transportu, zabiegu i zakwaterowania. Wszystkim usługom przyznaję po pięć gwiazdek.

Mieczysław

Kompetencja, kultura, życzliwość, pełna informacja, troska, grzeczność zarówno ze strony personelu medycznego Polikliniki, tłumacza jak i opiekuna grupy Pana Tomasza Czarachowicza.

Roman

Wysoka jakość badań i wykonanego zabiegu, fachowa obsługa tłumacza i opiekuna.

Jadwiga

Jestem po usunięciu zaćmy na obu oczach w klinice w Nachodzie. Widzę idealnie bez okularów, które nosiłam do lat, co budzi powszechne zdziwienie moich znajomych.
Wszystko zaczęło się w marcu 2020r., kiedy po kontakcie z p. Tomkiem z firmy Optomak pojechałam na zabieg usunięcia zaćmy. W klinice po bardzo wnikliwych badaniach doktor Wasza podjął się wyleczenia mojego bardzo słabego wzroku. W pierwszej kolejności wykonano mi zabieg witrektomii, ponieważ bez niego nie można było usunąć zaćmy. Na drugi dzień po zabiegu witrektomii miałam kontrolę i zostałam odwieziona do domu. Jeździłam jeszcze transportem firmy Optomak dwa razy. Po wygojeniu oka usunięto zaćmę na pierwszym oku, a drugie wymagało zastosowania soczewki wyprodukowanej indywidualnie dla mnie ze względu na posiadaną wadę wzroku. Za wszystko zapłaciłam 1000zł. pierwsze oko i 1300 zł drugie. Szczególnie byłam zdziwiona tym, że firma Optomak, która wszystko organizuje, nie pobiera pieniędzy w przypadku wystąpienia sytuacji wymagających dodatkowych transportów do kliniki. Nadmieniam, że mam wszczepione szwajcarskie soczewki.
Szczególne podziękowania składam personelowi medycznemu kliniki w Nachodzie, w tym doktorowi Waszy, który okazał się przemiłym człowiekiem i wybitnym specjalistą, jak również wszystkim pielęgniarkom dbającym o pacjentów z niebywałą troską i zaangażowaniem.

Ewa

b. dobra, troskliwa, bezpieczna.

Genowefa

Jestem bardzo zadowolona z usługi waszej firmy, będę polecać te usługi każdemu.

Marianna

Byłam w roku 2017 dwa razy w szpitalu w Polanicy Zdraju miałam mieć operacje na opadnięcie powieki górnej, ponieważ nie zrobili, z powodu wysokiego ciśnienia. W roku 2019 zdecydowałam się na operacje powieki do Nachodu, a następnego roku na drugie oko w lutym. 29 czerwca 2020 zrobiono operacje na zaćme oka jednego, drugiego 20 lipca również na zaćme, po operacji się dostaje lekarstwa, to wszystko jest wliczone w koszta. polecam jest bardzo dobra obsługi personelu kliniki, za co bardzo dziękuję.

Leon

Jestem bardzo zadowolony z Państwa usługi. Napewno będę polecał znajomym.

Danuta

Transport wygodny punktualny. Krótki czas oczekiwania na wizytę, obsługa miła, opiekuńcza i zadawalająca. Cena adekwatna co do wiedzy, opieki i informacji.

Teresa

Jestem zadowolona i wdzięczna za ciepłe i serdeczne podejście do pacjenta, odpowiednie przygotowanie psychiczne do zabiegu, kadry medycznej oraz osoby opiekującej się pacjentami z Polski. Czułam się pewnie i swobodnie. Ma to dla mnie (i nie tylko) ogromne znaczenie. Zamierzam skorzystać jeszcze z innych usług Kliniki.
Trafiłam do firmy (OptoMAK) dzięki siostrze, która wraz z koleżanką z sukcesem z jej usług skorzystała.

Alicja

Bardzo jestem zadowolona.

Żaklina

Profesjonalna opieka podczas transportu, pełne poczucie bezpieczeństwa. Zabieg wykonany na wysokim poziomie. Życzliwa pomoc personelu medycznego i tłumacza. Rzetelne badania lekarzy. Zakwaterowanie zapewnia spokojny odpoczynek.
Moja córka wcześniej korzystała z usług tej firmy. Jest bardzo zadowolona i zachęciła mnie.

Bogdan

Miła profesjonalna obsługa i kontakt telefoniczny. 100% zadowolenia.

Józef

Poziom usługi jest bardzo profesjonalny, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jestem bardzo zadowolony z podjęcia takiej decyzji.

Wiesław

Zorganizowani. Niezwykła uprzejmość. Punktualność. Same superlatywy. Przydało by się więcej reklamy np. w przychodniach.

Wiesława

Bardzo dobra i troskliwa opieka. Wyjątkowo miła obsługa. Bardzo dobra organizacja.

Elżbieta

Usługa na wysokim poziomie. Miły personel kliniki. Profesjonalnie podejście do klienta (transport). Bezbolesny zabieg.

Stanisław

Poziom wykonanych usług jest na wysokim poziomie. Transport, zabieg i zakwaterowanie było ekstra. Jak też obsługa medyczna.

Kazimierz

Miły personel, bardzo dobra komunikacja między pacjentem a lekarzami. Miła obsługa pielęgniarek i tłumacza.

Teresa

Transport, zabieg i zakwaterowanie na wysokim poziomie. Pan Tomasz jest miłym i troskliwym opiekunem.

Kazimierz

Bardzo dobrze zorganizowany transport pacjenta do kliniki, po zabiegu pacjent ma wynajęty pokój w hotelu, jak również wyżywienie, a po kontroli powrót do domu.

Grażyna

Bardzo miła i kompetentny personel. Jestem bardzo zadowolona z zabiegu.

Regina

Jestem bardzo zadowolona, oceniam poziom usługi jako nauczyciel i pacjentka na szóstkę. Najwyższy stopień. Zespół medyczny bardzo serdecznie podchodzi do pacjenta. Sama to przeżyłam. Polecę te usługi swoim znajomym, którzy potrzebują pomocy. Tę firmę wybrałam po rozmowie z Panem Dyrektorem Domu Wypoczynkowego “Rajski Dom” w Kudowie Zdroju, oraz z żoną Pana Dyrektora, oraz jej siostrą, które były w Waszej Poliklinice operowane na zaćmę. Dziękuję bardzo za leczenie.

Zdzisława

Usługa dobrze wykonana pod każdym względem.

Marianna

Transport jest bardzo dobry, bez zastrzeżeń. Zabieg jest bezbolesny, miałam opadnięcie powieki. Bardzo dobra jest co do poziomu, jest bardzo dobra obsługa pacjenta.

Danuta

Usługa została wykonana bardzo dobrze. Personel zajął się pacjentem z serca. Wszyscy byli bardzo mili i uprzejmi.

Tadeusz

Wszystkie usługi zasługują na pięć gwiazdek. Fachowa usługa lekarska i personelu pomocniczego. Nie mam żadnych zastrzeżeń do lekarza, który usunął zaćmę mojego oka.

Anna

Poziom usługi super!

Krystyna

Usługa na bardzo wysokim poziomie, w pełni profesjonalna. Personel miły, życzliwy. Wysoka kultura w podejściu do pacjenta. Na każdym etapie świadczonej usługi można liczyć na fachową opiekę. Wyjazd zorganizowany w każdym detalu. Jestem zadowolona. Firmę OptoMak poleciła mi znajoma.

Pelagia

Bardzo dobra opieka, mili i zaangażowani ludzie. Personel kliniki oraz koordynator i tłumacz to przesympatyczni ludzie, widać, że chcą z serdecznością i poświęceniem pomóc człowiekowi.

Krystyna

Wszystko idealnie. Jestem zachwycona.

Łucjanna

Serdeczne podziękowanie całemu personelowi lekarskiemu za wykonanie operacji usunięcia zaćmy i Panu Pawłowi tłumaczowi. Ponadto serdecznie dziękuję Panu Tomaszowi Czarachowiczowi za transport i zorganizowanie całego pobytu w Klinice w Nachodzie.

Helena

Usługa na najwyższym poziomie. wszystko zgodnie z opisem. profesjonalna i miła opieka. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Polecam wszystkim.

Zofia

Usługa w pełni profesjonalna, z której jestem bardzo zadowolona. Korzystałam już z państwa oferty, więc wybrałam ją ponownie. Pierwszy kontakt był od znajomej.

Janina

Jestem bardzo zadowolona.

Magdalena

Niespotykanie wysoki poziom usługi. W trakcie wizyty u lekarza obecny tłumacz. Wszystkie osoby bardzo miłe, życzliwe. Można powiedzieć, że obsługa firmy OptoMAK: Luksusowa! Polecam!

Waldemar

Usługa wykonana wzorowo.
Pełna kultura, miła obsługa.
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.

Aneta i Dominik

(Nie korzystano z transportu)

Chciałbym w imieniu swoim i Anety serdecznie podziękować Panu za fantastyczną organizację naszego wyjazdu, za opiekę nad Anetą zarówno przed, w trakcie jak i po zabiegu. Dziękujemy za fantastyczne rekomendacje turystyczne, na zwiedzenie których tym razem nie starczyło czasu, ale które odwiedzimy z pewnością następnym razem 🙂 Dzięki Pana zainteresowaniu czuliśmy się jak goście a nie jak klienci co jest bardzo istotne. Dziękujemy także za spędzenie z nami trochę czasu pod parasolem i ciekawe opowieści z Pańskiego życia . Prosimy też o przekazanie serdecznych podziękowań właścicielom Willi Pigmalion za super warunki, które sprzyjały rekonwalescencji Anety w pierwszych dniach po zabiegu, oraz smaczne jedzenie 🙂
Z pewnością jeszcze Państwa odwiedzimy 🙂

Andrzej

Wszystko załatwione w jeden dzień: przejazd, badanie + zabieg. Bardzo miła atmosfera: przejazd, badanie, itd. Całkowity profesjonalizm. Jestem bardzo zadowolony z usługi pana Tomasza.

Janina

(Nie korzystano z noclegu)

Wysoki poziom usługi, profesjonalna opieka i serdeczność osób i personelu medycznego. Będę polecać usługę i sama ponownie skorzystam na drugie oko.

Przemysław

Firma bardzo dobrze zorganizowana począwszy od transportu, pobyt w klinice oraz zakwaterowanie. Bardzo miła obsługa w klinice oraz pana Tomka. Bardzo polecam niezdecydowanym.

Mieczysław

Usługa świetnie zorganizowana, wygodny i bezpieczny transport. Obsługa w klinice życzliwa, ludzie mili, uśmiechnięci nie stwarzają żadnych problemów, można się czuć jak u siebie w domu. Zakwaterowanie jak w domu wczasowym na dobrym poziomie. O firmie OptoMAK dowiedziałem się od osoby, która wcześniej korzystała z usługi.

Beata

(Nie korzystano z noclegu)

Brak jakichkolwiek zastrzeżeń, usługa spełniła moje oczekiwania na wszystkich płaszczyznach.

Julianna

(Nie korzystano z noclegu)

Usługa na bardzo wysokim poziomie, spełniła nasze oczekiwanie w 100%.

Danuta

Krótki termin oczekiwania na zabieg. Załatwili wszelkie formalności. Życzliwa opieka.

Elżbieta

Poziom usług jest wg mnie bardzo wysoki i zadawalający. Jestem zadowolona i życzę naszej służbie zdrowia takiego podejścia do pacjenta, bo na razie jesteśmy za …………

Firmę OptoMAK wybrałam przez znajomych, którzy korzystali z tych usług. Cenią sobie fachowość i podejście do sprawy.

Krzysztof

Polecam współpracę z p. Tomaszem z firmy OptoMAK za profesjonalne podejście do pracy. Wszystkie etapy realizowane były zgodnie z harmonogramem. Najwyższa kultura w podejściu do klienta, doświadczenie, bezproblemowość i elastyczność. Firma zdecydowanie godna polecenia. Firmę OptoMAK wybrałem po zasięgnięciu opinii koleżanki, która korzystała z usług tej firmy. Była bardzo zadowolona ze współpracy z p. Tomaszem.

Wanda

Jestem pod wrażeniem opieki i kompetencji firmy OptoMAK. Sprawność, rzetelność, oddanie – na wysokim poziomie. Czułam się komfortowo, otoczona opieką ze strony p. Tomka i personelu medycznego w klinice. Naprawdę wielki szacunek i wielkie dzięki dla firmy OptoMAK.

Józef

Poziom oceniam bardzo dobrze. Firma godna zaufania i polecenia. Bardzo chętnie będę korzystał z tej firmy, będę polecał tą firmę innym pacjentom.

Janina

Jestem bardzo zadowolona z opieki i transportu p. Tomasza.

Krzysztof

Dobra obsługa sympatyczni ludzie.

Wiesława

Profesjonalna dobrze zorganizowana usługa pod każdym względem.

Teresa

Transport bardzo wygodny;

Zabieg profesjonalny i bez stresu;

Zakwaterowanie luksusowe.

Firma OptoMAK jest godna polecenia, m.in. z uczciwego traktowania osób udających się na operację zaćmy. Na każdym etapie pacjent może liczyć na fachową opiekę. Szczególne podziękowania dla p. Tomasza, bardzo dobry organizator.

Wkrótce skorzystam z usługi firmy OptoMAK, celem zoperowania drugiego oka, w którym stwierdzono zaćmę.

Dziękuję za wszystko.

Helena

Wyjazd był bezstresowy, zorganizowany na wysokim poziomie. Sam zabieg bezbolesny z b. miłą i uprzejmą obsługą medyczną.

Polecam.

Grażyna

O świadczonych usługach koordynacyjnych w wyjazdach do Czech, na zabiegi usunięcia zaćmy przez firmę OPTOMAK na NFZ, dowiedziałam się od znajomej, która z pełnym zadowoleniem opowiadała mi o takim wyjeździe, z którego też korzystali nasi wspólni znajomi. Gdy w bardzo krótkim czasie i mnie dotknęła ta dolegliwość i utraciłam całkowicie wzrok w jednym oku, postanowiłam szukać kontaktu z tą firmą. Nr tel. był na reklamie. Za parę dni byłam po zabiegu. Widzę i jestem wdzięczna firmie OPTOMAK za pomoc.

Firmę OPTOMAK cechuje profesjonalizm. Wszystkie usługi wchodzą w zakres wyjazdu w pełni zadowalające, a przy tym miła, przyjemna atmosfera i opiekuńczość. Zero stresu.

Wydawać by się mogło, że była to wycieczka, a nie wyjazd na zabieg usunięcia zaćmy.

Tadeusz

Polecam wszystkim wyjazd na zabieg usunięcia zaćmy z firmą OptoMAK.

Janina

Polecam wszystkim wyjazd z firmą OptoMAK, która wszystko załatwia. Wyjazd jest zorganizowany w każdym detalu.

Maria

Jestem b. zadowolona i polecam!

Łucja

Miałam operację na lewe oko zaćmy i korekty jestem bardzo zadowolona z opieki lekarzy i pielęgniarek.

Koordynator bardzo miły i wygodny transport.

Irena

Było bardzo przyjemnie,wysoka kultura opiekunów i wysoka troska o moje zdrowie. Zabieg przeprowadzony b. dobrze. Transport i opieka super !!!

Filomena

Jestem bardzo zadowolona z profesjonalnej usługi.

Aniela

Bardzo dziękuję za udany zabieg i fachową opiekę. Jestem bardzo zadowolona z obsługi całego personelu. Poczułam się jak wyjątkowa pacjentka. Będę polecać Waszą firmę.

Janina

Transport: b. wygodny, bezpieczny – miła atmosfera.

Zabieg: zabieg doskonały, bezbolesny.

Zakwaterowanie: b. dobre, b. wygodne.

Będąc w Klinice byłam bardzo zadowolona. Obsługa b. grzeczna. Nie zauważyłam żadnych różnic w obsłudze czeskich i polskich pacjentów. Pan przewoźnik był nadzwyczaj uprzejmy. Wszystkie sprawy załatwiał za nas. Dziękuję !

Wdzięczna pacjentka

Transport: b. wygodny, w miłej atmosferze.

Zabieg: bez stresu, profesjonalny.

Zakwaterowanie: luksusowe.

Personel medyczny: pielęgniarki, lekarze b. cierpliwi, spokojni, uprzejmie. Dla wszystkich b. mili. Nie robili różnicy między Polakami a Czechami. Wszyscy byli traktowani jednakowo. Polecenia okulistów od razu tłumaczył – tłumacz. B. dokładne zalecenia w j. polskim każdy pacjent dostał do ręki.

Małgorzata

Wszystko zgodne z opisem oferty na stronie internetowej oraz przekazanej telefonicznie.

Klinika VISUS w Nachodzie godna polecenia.

Krystyna
Firma OptoMak jest godna polecenia m.in. z faktu uczciwego traktowania osób udających się na operacje usunięcia zaćmy. Klinika w Nachodzie, transport, nocleg, wyżywienie oraz podejście koordynatora na najwyższym poziomie.
Z drugim okiem jadę z OptoMak.
Cecylia

Wyjazd zorganizowany na najwyższym poziomie, pacjenci objęci bardzo dobrą całodobową opieką. Bardzo dobry kontakt z osobą organizującą wyjazd.

Janina

Jestem bardzo zadowolona z wyboru kliniki Visus w Nachodzie oraz firmy OptoMak. Drugie oko zoperuję w tej samej klinice oraz z OptoMak.

Łucja

Miałam operację zaćmy i korekty wzroku na prawe oko jestem bardzo zadowolona z opieki lekarzy i pielęgniarek. Koordynator bardzo miły i wygodny transport.

Tadeusz

Jestem po operacji drugiego oka i jak za pierwszym razem wszystko było super zorganizowane. Polecam tą firmę.

Julian

Polecam wyjazd do Nachodu. Wszystko jest zgodne z ofertą.

Władysława

Jestem pod wrażeniem wysokiej jakości usługi oraz świetnej organizacji całego wyjazdu. Na każdym etapie pacjent może liczyć na przyjazną i fachową opiekę. Szczególne podziękowania dla p. Tomasza, opiekuńczy i bardzo dobry organizator. Dziękuję za wszystko.

Tadeusz

Jestem bardzo zadowolony, że pojechałem na operację usunięcia zaćmy do Nachodu z firmą OptoMAK. Na pewno z drugim okiem pojadę z tą firmą do Nachodu.

Teresa

Jestem bardzo zadowolona, że pojechałam na operację usunięcia zaćmy do Nachodu z firmą OptoMAK. Na pewno z drugim okiem pojadę z tą firmą. Polecam klinikę w Nachodzie ponieważ jest krótki czas oczekiwania, bardzo miła i sympatyczna obsługa medyczna. Operacja jest bezbolesna, przede wszystkim są szczegółowe badania!

Eugeniusz

Firma profesjonalnie przeprowadza pacjenta przez wszystkie etapy wyjazdu i zabiegu. Polecam warto.

Maria
Jechałam bardzo zdenerwowana, a wracam szczęśliwa.
Szczególne podziękowania p. Tomkowi – naszemu kierowcy, który spowodował, że wyjazd stał się bezstresowy.
Polecam wszystkim skorzystanie z umiejętności personelu medycznego oraz posiadanego sprzętu Polikliniki VISUS w Nachodzie.
Skorzystam wkrótce z usługi firmy OptoMAK, celem zoperowania drugiego oka, w którym stwierdzono zaćmę.
Stanisław

Jestem bardzo zadowolony z opieki personelu medycznego. Koordynator bardzo miły i wygodny transport.

Stefania

Fachowość, zaangażowanie i wysoka kultura w trakcie świadczenia usługi. Określając jednoznacznie: ,,nic dodać – nic ująć”. Wszystkie ze świadczonych usług są skrupulatnie zaplanowane i konsekwentnie wykonywane. Świadczeniobiorca przez cały okres jest otoczony opieką, pomocą, a ponadto jest bardzo skrupulatnie informowany o czasie i kolejności wykonywanych czynności.

Anna

Jestem zachwycona podejściem lekarzy i pielęgniarek kliniki Visus do pacjentów. Firmie OptoMAK dziękuję za uczciwość. Polecam klinikę w Nachodzie.

Zofia

Super firma. Przyjeżdżają pod dom i wszystko załatwiają. Szczególne podziękowania dla p. Pawła
tłumacza dzięki, którem cały pobyt w klinice Visus w Nachodzie był bezstresowy.

Stanisław

Firma profesjonalnie przeprowadza pacjenta przez wszystkie etapy wyjazdu i zabiegu. Polecam warto.

Eugeniusz

Bardzo dobra usługa. Polecam każdemu.

Tadeusz

Jestem bardzo zadowolony, że pojechałem na operację usunięcia zaćmy do Nachodu z firmą OptoMAK. Na pewno z drugim okiem pojadę z tą firmą.

Teresa

Bardzo polecam klinikę w Nachodzie ponieważ jest bardzo krótki czas oczekiwania, bardzo miła i sympatyczna obsługa medyczna, operacja jest bezbolesna a przede wszystkim są szczegółowe badania.